Αρχική » Ανακοινώσεις Εγγραφών » Προβολή Ανακοίνωσης

04.09.2023

ΕΓΓΡΑΦΗ ΠΡΩΤΟΕΤΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ME THN ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΩΝ ΑΛΛΟΔΑΠΩΝ - ΑΛΛΟΓΕΝΩΝ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2023-2024

Ενημερώνουμε τους επιτυχόντες της ανωτέρω κατηγορίας ότι η εγγραφή θα πραγματοποιηθεί από 12-09-2023 έως και 25-9-2023 με υποβολή αίτησης απευθείας προς τη Γραμματεία του Τμήματος είτε με φυσική παρουσία, είτε με τη χρήση ηλεκτρονικών μέσων (π.χ. υποβολή της αίτησης μέσω μηνύματος ηλεκτρονικού ταχυδρομείου secr[at]biol.uoa[dot]gr), είτε με ταχυδρομική αποστολή, προσκομίζοντας αντίγραφο αστυνομικής ταυτότητας ή διαβατηρίου και υπεύθυνη δήλωση του επιτυχόντος και αιτούντος την εγγραφή, η οποία εκδίδεται μέσω του ιστοτόπου www.gov.gr ή φέρει φυσική υπογραφή με βεβαίωση του γνησίου αυτής και στην οποία θα δηλώνει ότι όλα τα στοιχεία και τυχόν δικαιολογητικά που υποβάλλει είναι ακριβή και αληθή.

Ταχυδρομική διεύθυνση:

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΒΙΟΛΟΓΙΑΣ ΕΚΠΑ

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΠΟΛΗ ΖΩΓΡΑΦΟΥ

15772 Αθήνα

Θα λάβετε τον αριθμό μητρώου από τη Γραμματεία του Τμήματος, μετά τον έλεγχο των δικαιολογητικών και στη συνέχεια ακολουθείτε τις οδηγίες δημιουργίας ηλεκτρονικού λογαριασμού http://webadm.uoa.gr

Επισυνάπτονται η Αίτηση Εγγραφής προς το Τμήμα Βιολογίας και η Απόφαση Κύρωσης Πινάκων Εισαγομένων της Ειδικής Κατηγορίας.