ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΚΛΟΓΗΣ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ ΜΟΥΣΕΙΟΥ ΖΩΟΛΟΓΙΑΣ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ

Το Όργανο Διενέργειας Εκλογών για την ανάδειξη Διευθυντή του Μουσείου Ζωολογίας του Τμήματος Βιολογίας ανακοινώνει, ότι ολοκληρώθηκε η εκλογική διαδικασία που πραγματοποιήθηκε χθες, Πέμπτη 28 Μαρτίου 2024 και ώρες 10:00 έως 15.00.

Η εκλογική διαδικασία πραγματοποιήθηκε σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία, με άμεση και μυστική ηλεκτρονική ψηφοφορία, μέσω του συστήματος «Ψηφιακή Κάλπη ΖΕΥΣ», κύλησε ομαλά και δεν κατετέθη καμία ένσταση επ’ αυτής.

Ο μοναδικός υποψήφιος, Ευστράτιος Βαλάκος, Καθηγητής του Τομέα Φυσιολογίας Ζώων και Ανθρώπου συγκέντρωσε την απόλυτη πλειοψηφία των έγκυρων ψήφων και εκλέγεται στη θέση του Διευθυντή του Μουσείου Ζωολογίας του Τμήματος Βιολογίας της Σχολής Θετικών Επιστημών του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, με θητεία από 07-05-2024 έως 06-05-2027.

Το Όργανο Διενέργειας Εκλογών

Ο Πρόεδρος του Τμήματος Βιολογίας