16.09.2022

ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΥΠΟΔΟΧΗΣ ΠΡΩΤΟΕΤΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟ ΕΤΟΣ 2022-2023

Ενημερώνουμε τις/τους πρωτοετείς φοιτήτριες/φοιτητές και τα μέλη του Τμήματος ότι η εκδήλωση υποδοχής για το ακαδημαϊκό έτος 2022-2023 θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 22 Σεπτεμβρίου 2022,  ώρα 12.00, στο αμφιθέατρο 11Α του Τμήματος Βιολογίας, στη Σχολή Θετικών Επιστημών.

Την εκδήλωση θα τιμήσει με την παρουσία του ο Κοσμήτορας της Σχολής Θετικών Επιστημών, Καθηγητής κ. Ιωάννης Εμμανουήλ.

Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης, το Τμήμα θα έχει την τιμή να απονείμει το βραβείο που θεσμοθετήθηκε στη μνήμη του φοιτητή μας Ορέστη - Κωνσταντίνου Μυλωνάκη, στον φοιτητή που αρίστευσε στο πρώτο έτος σπουδών του 2020-2021.

Επίσης, το Τμήμα θα συγχαρεί τις/τους φοιτήτριες/φοιτητές που κατέκτησαν Χρυσό και Αργυρό μετάλλιο στον Παγκόσμιο Διαγωνισμό Συνθετικής Βιολογίας iGEM 2020 και 2021, καθώς και τις/τους πρωτοετείς φοιτήτριες/φοιτητές που κατέκτησαν τις πρώτες θέσεις εισαγωγής στο Τμήμα Βιολογίας για το ακαδημαϊκό έτος 2022-2023.

Στην εκδήλωση θα γίνει σύντομη παρουσίαση του Τμήματος Βιολογίας και του Προπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών.