30.03.2018

Έναρξη παραδόσεων στο μάθημα "Δικαστική Ανθρωπολογία" της Ιατρικής Σχολής

Εκ μέρους του Υπεύθυνου της Μονάδας Δικαστικής Ανθρωπολογίας της Ιατρικής Σχολής του ΕΚΠΑ, Αν. Καθηγητή κ. Κων. Μωραΐτη (kmoraitis[at]med.uoa[dot]gr) ανακοινώνεται ότι:

Τα μαθήματα στο κατ’ επιλογήν υποχρεωτικό μάθημα "Δικαστική Ανθρωπολογία", που διδάσκεται στην Ιατρική Σχολή του ΕΚΠΑ, θα ξεκινήσουν τη Δευτέρα 23/4/18 και θα πραγματοποιούνται κάθε Δευτέρα και Τετάρτη 16:00-18:00 στο Αμφιθέατρο του Εργαστηρίου Ιατροδικαστικής & Τοξικολογίας της Ιατρικής Σχολής (Κτίριο 7).

Το εν λόγω μάθημα μπορούν να παρακολουθήσουν και προπτυχιακοί ή μεταπτυχιακοί φοιτητές των Τμημάτων Βιολογίας και Ιστορίας - Αρχαιολογίας.

Δηλώσεις συμμετοχής στα τηλέφωνα: 210 746 2428 ή 210 746 2426 (10:00 - 14:00)

Λόγω περιορισμένου αριθμού θέσεων θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.

Θα χορηγηθεί βεβαίωση παρακολούθησης σε όσους φοιτητές παρακολουθήσουν το 80% των θεωρητικών διαλέξεων και των εργαστηρίων.