21.09.2022

ΕΠΕΙΓΟΥΣΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΟΡΚΩΜΟΣΙΑ 27/09/2022 - ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ

Εκ μέρους της Διεύθυνσης Εκπαίδευσης & Έρευνας του ΕΚΠΑ αναρτάται εγκύκλιος του Αντιπρύτανη Ακαδημαϊκών Υποθέσεων και Φοιτητικής Μέριμνας αναφορικά με τον τρόπο διεξαγωγής των δια ζώσης τελετών ορκωμοσίας των πτυχιούχων του ιδρύματος.

Ενημερώνουμε τις/τους πτυχιούχους που θα συμμετέχουν στην τελετή ορκωμοσίας, την Τρίτη 27 Σεπτεμβρίου 2022 και ώρα 13.00  στην Αίθουσα Τελετών - Κεντρικό κτήριο του ΕΚΠΑ (Πανεπιστημίου 30) ότι θα πρέπει να ακολουθήσουν τις οδηγίες της επισυναπτόμενης εγκυκλίου.

Σύμφωνα με την εγκύκλιο:

α. Ο μέγιστος αριθμός των ορκιζομένων είναι 65 άτομα και των επισκεπτών δύο (2) άτομα ανά ορκιζόμενο [σύνολο παρευρισκομένων ανά κλιμάκιο, εκατόν ενενήντα (195) άτομα [Επιπλέον, ορκιζόμενοι +/-5 άτομα και συνοδοί +1-2 άτομα].