24.11.2021

Συμμετοχή φοιτητών του Τμήματος στο 33ο Πανελλήνιο Συνέδριο AIDS

Από Αναπλ. Πρόεδρο Τμήματος. Καθηγήτρια Ουρ. Τσιτσιλώνη

Φέτος συμπληρώνονται 40 χρόνια από την αναγνώριση των πρώτων ασθενών με λοίμωξη από τον ΗΙV.

Oι φοιτητές του Τμήματός μας: Χ. Ακάλεστος, Χ. Παπαδημητρίου, Ε. Αλεξανδρή, Π. Δανιήλ, Ι. Γκικόκαϊ, Α. Φεφέ, Κ. Γεωργιλάκη και Ε.-Φ. Πασιάλη θα συμμετέχουν με εισηγήσεις στο 33o Πανελλήνιο Συνέδριο AIDS, στο πλαίσιο του Φροντιστηρίου Φοιτητών Επιστημών Υγείας, την Πέμπτη 25/11/2021 και ώρες 13:00-15:00.

Οι φοιτητές θα συνοδεύονται από την Αναπλ. Καθηγήτρια κα Π. Παπαζαφείρη, η οποία ανέλαβε την προετοιμασία και το συντονισμό των εισηγήσεων.

Ο σύνδεσμος για την παρακολούθηση είναι:

Η παρακολούθηση είναι δωρεάν και όσοι συνδεθούν θα μπορούν να μιλήσουν εάν θέλουν, αφού τους δοθεί άδεια από τον συντονιστή.

Επίσης, στην ιστοσελίδα παρακολούθησης του συνεδρίου υπάρχει ειδική «πόρτα» για να μπορούν να συνδεθούν (επισυνάπτεται φωτογραφία της ιστοσελίδας).