Αρχική » Ανακοινώσεις Συνεδρίων - Σεμιναρίων - Διαλέξεων » Προβολή Ανακοίνωσης

12.11.2019

5ο Συνέδριο "Βιολογία στην Εκπαίδευση" - Παράταση έγκαιρης εγγραφής

Η Οργανωτική Επιτροπή του 5ου Πανελληνίου Συνεδρίου "Η βιολογία στην Εκπαίδευση" ανακοινώνει παράταση της έγκαιρης εγγραφής των Συνέδρων έως την Παρασκευή 15 Νοεμβρίου 2019.

Στην ιστοσελίδα του Συνεδρίου μπορείτε να πληροφορηθείτε το κόστος εγγραφής και την φόρμα εγγραφής Συνέδρων.

Υπενθυμίζεται πως στην αιτιολογία κατάθεσης αναγράφετε " 5ο Συνέδριο- Ονοματεπώνυμο".

Το 5ο Πανελλήνιο Συνέδριο θα φιλοξενήσει σημαντικές Κεντρικές Ομιλίες:

Παρασκευή 29/11/2019

Κατερίνα Χαρβάτη – Παπαθεοδώρου, Καθηγήτρια Παλαιοανθρωπολογίας (Πανεπιστήμιο Tuebingen)

Μεγάλη Αίθουσα Τελετών Ε.Κ.Π.Α.

Σαββάτο 30/11/2019

Δρ. Tania Jenkins, Ερευνήτρια Εξελικτικής Οικολογίας και Επικοινωνίας της Επιστήμης  (Ελβετική Ακαδημία Επιστημών)

Γρυπάρειο Μέγαρο

Κυριακή 01/12/2019

Χριστόφορος Νικολάου, Επίκουρος Καθηγητής Βιοπληροφορικής (Τμ. Βιολογίας Πανεπιστήμιο Κρήτης)

Γρυπάρειο Μέγαρο

Υπενθυμίζεται πως για τους/τις εκπαιδευτικούς προβλέπεται εκπαιδευτική άδεια για τη συμμετοχή στο συνέδριο σύμφωνα με την εγκύκλιο.

Η επικοινωνία με τη γραμματεία της ΠΕΒ γίνεται μέσω της ηλεκτρονικής διεύθυνσης: grammateia[at]gmail[dot]com