Αρχική » Ανακοινώσεις Συνεδρίων - Σεμιναρίων - Διαλέξεων » Προβολή Ανακοίνωσης

28.01.2020

Διοργάνωση Επιστημονικού Σεμιναρίου από το ΠΜΣ "Athens International master’s Programme in Neurosciences”

Από ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΤΜΗΜΑΤΟΣ: Σ. Ευδοκιμίδου

Το μεταπτυχιακό πρόγραμμα "Athens International master’s Programme in Neurosciences” διοργανώνει επιστημονικό σεμινάριο με τίτλο:

The Thalamic Visual Prosthesis Project:Toward Restoration of Sight to the Blind

Ομιλητής είναι ο John S. Pezaris, Ph.D., Assistant Professor, Department of Neurosurgery, Massachusetts General Hospital, Harvard Medical School, Boston, Massachusetts, USA

Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα, 3 Φεβρουαρίου, 2019, 14:00, στον Τομέα Φυσιολογίας Ζώων & Ανθρώπου και στην Αίθουσα «Πέτρος Βλάχος».

Η γλώσσα του σεμιναρίου θα είναι Αγγλικά.

Μετά την ομιλία ο κ Pezaris θα είναι διαθέσιμος να συζητήσει με φοιτητές στην αίθουσα της βιβλιοθήκης του Τομέα (απέναντι από την αίθουσα «Πέτρος Βλάχος») και θα προσφέρει καφέ και σάντουιτς.

Μπορείτε να δηλώσετε την παρουσία σας στην συνάντηση στο: efthis[at]biol.uoa[dot]gr